Брой мнения : 1424
Години : 32

Предупреждения
Точки:
Светкавица се отпуши, но отнесе 4 гола от Локо София Vote_lcap25/5Светкавица се отпуши, но отнесе 4 гола от Локо София Voting_bar  (5/5)

Светкавица се отпуши, но отнесе 4 гола от Локо София Empty Светкавица се отпуши, но отнесе 4 гола от Локо София

Пет 09 Сеп 2011, 21:13
Светкавица се отпуши, но отнесе 4 гола от Локо София Img_49728

Отборът на Локомотив София постигна очаквана победа с 4:1 над гостите от Светкавица Търговище в първи мач от 5-ия кръг на "А" група, който бе игран на Националния стадион "Васил Левски".

Столичани откриха резултата още в 7-та минута след гол на капитана си Кристиян Добрев, който се разписа след удар от фаул на Марчо Дафчев и рикошет в играчи на гостите. В 20-та минута Преслав Йорданов също вкара топката във вратата на тима на Търговище, но попадението му бе отменено заради засада. Три минути по-късно Светкавица обаче остана с човек по-малко, след като Николай Петров получи жълт картон за игра с ръка, но оспори наказанието си и бе изгонен след второ официално предупреждение. В 34-та минута Румен Горанов все пак удвои преднината на Локомотив след гол с глава, дошъл след центриране на Дафчев.

В началото на втората част гостите имаха малък повод да ликуват. Мохамед Тауакол намали на 2:1 след красив удар, като това бе и първото попадение на гостите в "А" група през този сезон. В 59-та минута Преслав Йорданов с мощен удар нацели лявата греда от воле, но беше ясно, че домакините ще стигнат до трети гол. Той дойде в 63-та минута, когато Мирза Мешич с глава фиксира 3:1. В края на срещата остана време и за Преслав Йорданов да се разпише за окончателното 4:1.

Така Локомотив София записа втора победа в шампионата и излезе седми в класирането, с равни точки с Миньор и Локомотив Пловдив. Гостите продължават да са последни без спечелена точка.