Брой мнения : 1424
Години : 32

Предупреждения
Точки:
Левски зарадва 15 000 с победа над Сараево Vote_lcap25/5Левски зарадва 15 000 с победа над Сараево Voting_bar  (5/5)

Левски зарадва 15 000 с победа над Сараево Empty Левски зарадва 15 000 с победа над Сараево

Пет 20 Юли 2012, 10:03
Левски зарадва 15 000 с победа над Сараево 460x333

Новият Левски стартира с победа участието си в евротурнирите. В дебюта на Илиан Илиев начело на "сините", българският тим надделя с 1:0 над Сараево от Босна и Херцеговина пред 15 000 фенове на стадион "Георги Аспарухов", които подкрепяха тима през цялата среща.

Голът падна в 72-ата минута, а негов автор бе резервата Симеон Райков, който записа силно представяне. Като цяло "сините" показаха желание за игра и направиха няколко добри отигравания, но имат нужда от доста работа, за да достигнат желаното от привържениците ниво.

Освен това официално за Левски дебютираха новите попълнения Ромен Ели, Марсиньо и Базил Де Карвальо, които започнаха като титуляри. В хода на мача в игра влязоха още Роман Прохазка и Жоао Силва.

Реваншът от втория квалификационен кръг на Лига Европа е следващия четвъртък (26 юли) от 22 часа.

Как се разви срещата?

Двубоят, който е наблюдаван от 15 000 зрители, започна с минута мълчание заради атентата в Бургас. Още в първата минута Владимир Гаджев получи жълт картон заради грубо влизане в краката на Сесар в центъра на терена.

Иначе двата тима започнаха леко предпазливо, като в първите пет минути не успяха да организират нито една хубава атака. В 7-ата минута Рамос подаде отдясно към Базил Де Карвальо, който бе в наказателното поле на босненския тим, но в крайна сметка топката бе изчистена от играч на Сараево. От последвалия корнер не се случи нищо интересно.

В 11-ата минута Белошевич се озова в близост до вратата на Левски, с топка в краката, но Ромен Ели успя да се отличи с решителна намеса. Последва ъглов удар, след който Татомирович стреля малко над напречната греда. В 17-ата минута Кристовао Рамос напредна и центрира към лявата греда, но никой от съотборниците му не успя да стреля в очертанията на вратата, което сложи край на атаката.

Минута по-късно капитанът Станислав Ангелов пусна дълъг пас към Марсиньо, но последният не успя да стигне до топката и тя излезе в аут. В 23-ата минута и играч на Сараево бе санкциониран с жълт картон. Хюсеинович препъна нарочно Владимир Гаджев.

В 26-ата минута Ханджич стреля от границата на наказателното поле на българския тим, а топката мина в близост до гредата на вратата, пазена от Пламен Илиев.

Последва атака за Левски, която не доведе до нищо. В 30-ата минута пък Базил Де Карвальо стреля с глава от трудна позиция и логично не уцели вратата на Сараево. Малко след това Левски организира най-хубата си атака от началото на срещата, завършила с удар с глава на опитния Христо Йовов, но неточен.

Постепенно "сините" подобриха представянето си и пренесоха играта в полето на съперника. Христо Йовов обаче нямаше късмет пред гола.

В 37-ата минута пък капитанът Ангелов стреля силно, а вратарят на босненския тим Адилович го отрази. Сараево отговори с атака, завършила с шут на Хюсеинович, който бе лек и не затрудни Пламен Илиев. След това обаче Сулджич бе на път да открие резултата. Той отправи страхотен изстрел, който мина близо до горната греда, а вратарят Илиев само изгледа топката.

В 42-ата минута Марсиньо намери Де Карвальо, който обаче за засуети и стреля слабо. Малко преди края на полувремето пък Гаджев шутира доста слабо над напречната греда.

След почивката Сараево стигна до много чисто голово положение. Хюсеинович проби, подаде към Белошевич, който спокойно можеше да вкара топката във вратата, но ударът му бе неточен и Пламен Илиев изгледа как топката отива в аут. В 52-ата минута Йовов центрира нелошо, но никой от съотборниците му не успя да нанесе решителен удар.

В 56-ата минута реферът Бруно Пайшао показа жълт картон на Базил Де Карвальо заради оспорване на съдийско решение. Левски продължи да владее повече топката, но въпреки това резултатът не бе променен. Треньорът на "сините" Илиан Илиев пробва да "освежи" своя тим и пусна на мястото на Христо Йовов младия Симеон Райков.

В 62-ата минута Дъстли Мюлдер предотврати нова опасност пред вратата на българския тим, изчистайки топката от краката на Хюсеинович. Малко след това и Иво Иванов трябваше да чисти.

Три минути по-късно Чомор от състава на гостите извърши нарушение, с което сложи край на бърза атака на Левски, за което получи жълт картон. В 67-ата официално предупреждение получи и Ромен Ели от "сините", който наруши правилата, след като игра с ръка в средата на терена.

Малко след това треньорът Илиев извърши още една смяна, като пусна словака Прохазка на мястото на Орлин Старокин. В 72-ата минута дойде и така дълго чаканият гол. Резервата Симеон Райков бе изведен сам срещу вратаря със страхотен пас от Владимир Гаджев и в решителния момент стреля хладнокръвно във вратата на Сараево - 1:0.

Няколко минути по-късно "сините" можеха да удвоят преднината си, след ново изключително силно включване на Гаджев.

Веднага след попадението треньорът на Сараево Драган Йович направи две смени, които обаче не успяха да спрат атаките на Левски. В 85-ата минута все пак гостите успяха да отговорят с опасен пробив, който бе неутрализиран от капитана Станислав Ангелов.

Левски - Сараево 1:0
1:0 Симеон Райков (72)

Ето и съставите на двата отбора:

Левски: Пламен Илиев, Мюлдер, Ели, Старокин (70-ата Прохазка), Иванов, Ангелов, Марсиньо (81-ата Жоао Силва), Гаджев, Йовов (60-ата Райков), Рамос, Де Карвальо

Сараево: Адилович, Татомирович, Торлак, Белошевич (76-ата Суневарич), Дуповац, Сесар, Чомор (76-ата Тадейевич), Сулжич, Хюсеинович (90-Караматич), Златкович, Ханджич