Брой мнения : 1424
Години : 32

Предупреждения
Точки:
България надви Кипър, Мицански с победен гол Vote_lcap25/5България надви Кипър, Мицански с победен гол Voting_bar  (5/5)

България надви Кипър, Мицански с победен гол Empty България надви Кипър, Мицански с победен гол

Чет 16 Авг 2012, 12:35
България надви Кипър, Мицански с победен гол Img_67327

България победи Кипър с 1:0 на стадион "Георги Аспарухов" в контролен мач, изгледан на живо от около 500 души. Родните национали вкараха гол на свой терен за първи път от почти три години.

Нашите имаха превъзходство още от първите минути, но ставаше въпрос по-скоро за териториално приемущество. Първата по-сериозна възможност за гол стана в 27-та минута.

Тогава Веселин Минев центрира отляво към границата на наказателното поле. Там Манолев си спря добре топката и с едно движение се освободи от кипърски бранител, а заедно с това си отвори и позиция за шут. Десният халф на българите отправи плътен удар с десния крак, но вратарят Георгалидис изби.

Кипърците не застрашиха с нищо вратата на Михайлов преди почивката. Пет минути преди края на първата част Алонефтис центрира остро в пеналта на лъвовете, като Веско Минев изчисти.

През втората част на терена се появи Илиан Мицански, който и откри резултата в 66-та минута. Йордан Минев получи добър извеждащ пас по десния фланг и центрира на задна греда към Мицански, който с глава прати топката в долния ляв ъгъл на вратата.

Единадесет минути преди края отново нападателят на Кайзерслаутерн излезе сам срещу вратаря и шутира по земя, но стражът на Кипър изби с крак.

В 82-та минута пък Сърмов опита да удвои преднината на нашите с удар от далечна дистанция, но топката прелетя в аут.

До края резултатът остана непроменен и България спечели тази контрола.

България - Кипър 1:0

1:0 Мицански 65-та мин

Стартови състави:

България: Михайлов, Манолев, Бодуров, Й.Минев, Попов, В.Минев, Ив.Иванов, Г.Миланов, Гаджев, Дяков, Гъргоров

Кипър: Георгалидис, Момаде, Хараламбус, Меркис, Алонефтис, Солому, Хараламбидес, Макридис, Дубрашинович, Александру, Лабан