Брой мнения : 1424
Години : 32

Предупреждения
Точки:
Отличен старт за Ботев в Лига Европа, канарчетата взеха аванс срещу Астана Vote_lcap25/5Отличен старт за Ботев в Лига Европа, канарчетата взеха аванс срещу Астана Voting_bar  (5/5)

Отличен старт за Ботев в Лига Европа, канарчетата взеха аванс срещу Астана Empty Отличен старт за Ботев в Лига Европа, канарчетата взеха аванс срещу Астана

Вто 09 Юли 2013, 09:57
Отличен старт за Ботев в Лига Европа, канарчетата взеха аванс срещу Астана Img_83687

Ботев Пловдив постигна първа победа за България в европейските клубни турнири през новата кампания, след като победи казахстанския Астана като гост с 1:0 в първия мач между двата тима от първия предварителен кръг на турнира за Лига Европа.

Ботев и Астана изиграха равностойно първо полувреме, но футболистите от Пловдив имаха повече положения и заслужено поведоха в резултата минута преди края на редовното време. В 44-ата минута Иршак се възползва от добра атака на българския тим и вкара топката в мрежата на домакините от Астана, благодарение на което Ботев взе изключително важен аванс в двубоя.

Астана не се предаде лесно и смени двама футболисти в началото на второто полувреме, което раздвижи играта на тима от Казахстан. Това доведе и до първото много опасно положение за домакините. След час игра резервата Дамир Кояшевич получи топката на удобна позиция след контраатака и стреля, но неговият удар беше избит със сериозни усилия от вратаря Адам Стаховяк.

Следващият двубой е насрочен за 11 юли от 20:30 часа на стадион "Лазур" в Бургас.

Състави:

Астана: Ненад Ерич, Виктор Дмитренко, Блажо Игуманович, Абзал Бейсебеков, Зелао, Валери Коробкин, Кайрат Нурдаулетов, Улан Конисбаев (46-Дамир Кояшевич), Фокси Катевоама, Баюржан Исламхан (63-Исламбек Куат) и Танат Нусербайев.

Ботев Пловдив: Адам Стаховяк, Бобан Грънчаров, Веселин Минев, Сивард Спрокел, Мариян Огнянов, Йордан Христов, Абел Анисе (90-Станислав Костов), Томаш Иршак, Борис Галчев, Вандер Виейра (88-Тодор Неделев) и Ромарио Кортзорг (74-Костадин Дяков).

Съдия: Георги Вадачкориа (Грузия)
Стадион: "Астана Арена"