Русия и Чехия ще спорят за световната титла Vote_lcap25/5Русия и Чехия ще спорят за световната титла Voting_bar  (5/5)

Русия и Чехия ще спорят за световната титла Empty Русия и Чехия ще спорят за световната титла

Пон 24 Май 2010, 07:31
Русия и Чехия ще спорят за световната титла 460x309

Отборите на Русия и Чехия се класираха на финал за световната купа по хокей на лед. Настоящите шампиони на планетата от Русия записаха успех над домакина Германия с 2:1. Състезателите на Чехия пък победиха драматично Швеция с 3:2 след изпълнение на дузпи.

Нападателят на германците Марсел Гоц откри за 1:0 в средата на първата част. Евгени Малкин обаче изравни през второто полувреме. А малко преди края на мача Павел Дацюк донесе успеха на Русия.

Съставът на Чехия пък стигна до финала благодарение на гола на Ян Марек при изпълнението на дузпи в полуфинала срещу Швеция.

Иначе преди това шведите излязоха напред в резултата благодарение на Харю, но Мойжиш възстанови равенството. След това Ериксон отново изведе шведите напред, но осем секунди преди последната сирена Рахунек изравни, за да се стигне до изпълнение на дузпи.