BGtop
Sky-BG Форум
Завладяваме вашият свят!

Добре дошли в Sky-BG Форум!
Sky-BG Форум
Завладяваме вашият свят!

Добре дошли в Sky-BG Форум!

Go down
uilan
uilan
Собственик
Собственик
Брой мнения : 1424
Години : 32

Предупреждения
Точки:
Перес: Мечтаех за такъв старт на кариерата ми  Vote_lcap25/5Перес: Мечтаех за такъв старт на кариерата ми  Voting_bar  (5/5)

Перес: Мечтаех за такъв старт на кариерата ми  Empty Перес: Мечтаех за такъв старт на кариерата ми

Нед 27 Мар 2011, 22:19
Перес: Мечтаех за такъв старт на кариерата ми  Img_20110327_0008

Дебютантът във Формула 1 Серхио Перес бе втората изненада в днешното откриване на шампионата с Гран при на Австралия след качването на подиума на Виталий Петров от Рено. Мексиканският пилот на Заубер успя да влезе в зоната на точките, като се класира на седма позиция. Така той изпревари и по-опитния си съотборник Камуи Кобаяши, който също спечели точки за тима на Петер Заубер с осмото си място. Интересното при Перес бе стратегията му с едно влизане в бокса.

"Мечтаех за такъв старт на кариерата ми във Формула 1. Не мога да повярвам, че спечелих точки още в първото ми състезание, което ще помня цял живот. Ако трябва да бъда честен, въобще не сме обсъждали преди старта да изберем стратегия с едно влизане в бокса. Говорихме за две или три смени на гумите в зависимост от това, как се развие състезанието. Направих много дълъг първи стинт с първия комплект сликове", заяви Перес. "След смяната с меките мислих, че ще издържат 10 или 15 обиколки, и затова натисках здраво. След това решихме да не карам на лимита и да пазя гумите, бях на три или на четири десети от възможностите на болида, но успях да съхраня сликовете до финала", завърши мексиканецът.

"Доволен съм от силния резултат, който постигнахме. Отборът свърши чудесна работа през зимната подготовка, която си пролича днес в Австралия. Радвам се и за съотборника ми Перес, който спечели първите си точки във Формула 1", заяви Кобаяши. "Очаквам да бъдем много силен екип. Рано е за атака на подиума, но целта ни е да останем постоянни и да печелим точки във всяко състезание", завърши японецът.
Върнете се в началото
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите